opona zwijana szosa duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać upajać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go właściwie przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wobec tego lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto uczynić detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower gruntownie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *