restauracja włoska Bianca Kraków

Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi goście próbują mniej znane dania obiadowe – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z różnych części kraju. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Kolacja bez wyjątku powinien obejmować też trunek. Kieliszek alkoholu to dla Włochów reguła. Fajna restauracja włoska Kraków Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *